• Svenska
  • English

Utveckla mätsystem för processer

Kursen ger fullständiga verktyg och kunskaper för att lyckas med en av de främsta framgångsfaktorerna: förmågan att utveckla och implementera mätsystem för processerna.

Du lär dig utveckla mätsystem som hjälper dig att verkligen tränga in i dina processer, och styra dem enligt organisationens strategi.
Viktigast av allt är att du får veta hur du omsätter dina teoretiska kunskaper i verkliga – och verksamma – åtgärder.

Mer information och detaljerat kursinnehåll får du genom att ladda ner vår kursbroschyr.

Målgrupp

Kursen vänder sig främst till processägare, processledare, projektledare, kvalitetsansvariga, verksamhetsutvecklare och andra som arbetar med processutveckling – permanent eller på projektbasis.

Om du vill veta mer

Vill du veta mer, kontakta Håkan Nordahl via e-post eller telefon 0702-62 67 88.

Kursbroshyr mäta processer

Aktuella datum

12-13 juni i Lund

2-3 oktober i Stockholm

4-5 december i Lund

Pris

11.800 kr

I priser ingår detaljerad dokumentation, kaffe och lunch. För betalningsvillkor se våra allmänna villkor.

 

Trivector